Фундація.101
Захист прав
і свобод українців
Новини
Навантаження на контрольні пункти в'їзду-виїзду в 2017 році
Як і торік, аналізуємо роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях. У серпні громадська організація «Фундація.101» презентувала інфографіку динаміки перетину лінії зіткнення за перше півріччя 2017 року. А наразі пропонуємо вам подивитися на те, якою була загальна тенденція потоків на КПВВ за минулі 12 місяців.
В цьому матеріалі використовуємо дані від Державної прикордонної служби України, які були надані нам у відповідь на наш офіційній запит до установи. Нагадаємо, що на Донбасі працюють п’ять КПВВ: чотири в Донецькій області — «Мар’їнка», «Новотроїцьке», «Майорське», «Гнутове», і один в Луганській — «Станиця Луганська».
На відміну від 2016 року, найбільш завантаженим контрольним пунктом у 2017 році стала «Мар’їнка». За попередні 12 місяців кількість перетинів в обидва напрямки склала 2,899 млн разів. Притому що у 2016 році показники на цьому КПВВ не дотягнули до позначки в 2 млн. Примітно, що в 2017 році повз контрольний пункт «Мар’їнка» людський потік більше рухався на сторону підконтрольної території, а ось позаторік все було навпаки. Два роки поспіль сталим залишається той момент, що після зимового спаду в січні-лютому з березня на «Мар’їнці» суттєво зростає наплив, який тримається до грудня. У 2017 році пік перетинів припав на літні місяці, у цей час люди активніше в’їжджали на підконтрольну Україні територію.
Найбільш завантажений КПВВ 2016 року «Майорське» у 2017-му прийняв на себе 2,717 млн осіб. Цифра, порівнюючи з попередніми даними, зросла трохи менше ніж на півмільйона. Так само, як і позаторік, більше людей прямували вбік неконтрольованої території. Проте відмінним є те, що різниця між обома напрямками в минулому році була не такою суттєвою: у 2017 році розрив склав 1,2% між тими, хто в’їжджав на контрольовану територію і виїжджав у протилежний бік, тоді як у 2016 році цей показник був на рівні 4,4%. Також різними були піки навантаження: за рік до цього найактивніше КПВВ працював у квітні-травні з поступовим після цього спадом, а ось в 2017 році можна виокремити два напливи і обидва у другій половині — у серпні й грудні.
Дещо неочікувано на третє місце по навантаженню вийшло КПВВ «Станиця Луганська», а не КПВВ «Новотроїцьке», що ми спостерігали в 2016 році. Але саме єдиний на Луганщині контрольний пункт в’їзду-виїзду прийняв на себе в 2017-му третю за сумою кількість осіб — 2,445 млн. Якщо порівнювати з позаторішньою інформацією, то зростання за рік сягнуло понад 1,1 млн чоловік. Окрім того, в 2017 році не на багато, але більше рухалися вбік неконтрольованої території — різниця в 0,2%, тоді як у 2016 році відрив був близько 1,4% і на користь в’їзду на контрольовану територію. Піку, як і позаторік, на цьому контрольному пункті досягли в серпні.
Не на багато, але КПВВ «Новотроїцьке» поступилося «Станиці Луганській». У 2017 році повз цей контроль пройшли 2,382 млн разів. Це трохи більше ніж на 1 млн, аніж зафіксували в 2016-му. Два роки поспіль активнішим за підсумками року залишається рух у напрямку окупованої території, хоча за минулі 12 місяців різниця достатньо скоротилася: 1,4% в 2016 проти 0,4% 2017. Пік навантаження на цьому контрольному пункті припав на липень-серпень з подальшим щомісячним зменшенням, так само було за рік до того.
На КПВВ «Гнутове» зафіксували найменшу кількість перетинів — 1,398 млн. Проте ця цифра все одно більша за попередню — майже на 300 тис. осіб. Активніше, як і позаторік, люди рухалися вбік контрольованої території. Піків у цьому році було два, притому в березні хвиля активності торкнулася напрямку «в’їзд на контрольовану територію», а в червні — «виїзду на неконтрольовану територію». Притому, як ви можете самі побачити на графіку, у червні приблизно на 50 тис. осіб більше пройшло контроль вбік непідконтрольної території, аніж тих, хто рухався вбік підконтрольної.
Омбудсмен та ГО «Фундація.101» підписали мирову угоду
Затверджено ухвалою суду
ДетальнішеВідкрите звернення інститутів громадянського суспільства
До Уповноваженого ВРУ з прав людини
Детальніше